site logo tasarım
GOOGLE SİTESİNDE ÜST SIRALARDA YER ALMAK

İnternet sitenizin mutlaka "google" sitesine uyumlu bir şekilde hazırlanması gerekir. Sitenize ziyaretçi gelmesini istiyorsanız ilk önce "google" nin sitenizi sevmesi gerekir.

Google sitesine uyumlu web sitelerinin içerikleri de özgün bir şekilde hazırlanmışsa üst sıralarda yerini almaktadır.

Oluşturduğumuz web siteleri "google" sitesine uyumlu bir şekilde hazırlanarak üst sıralarda çıkması sağlanır. Bunun için de internet sitelerini mutlaka xhtml ve css standartlarına uygun bir şekilde hazırlıyoruz.

Bunun yanında sizin verdiğiniz bilgiler ile sitenin içeriği oluşturulur. Bu bilgilerde google için önemlidir. Bu bilgiler özgün bir şekilde yazılmalıdır. İçerik yazılarınız internetten alınarak "kopyala-yapıştır" mantığı ile oluşturulursa sitenizin googlede iyi bir yerde alması mümkün değildir.

Google için en önemli olan unsurlar (google de üst sıralarda çıkmanın yolu) kısaca şunlardır:

- İlk olarak web sitesinin google kayıtlarına eklenmesi gerekir. (www.google.com/addurl.html). Genellikle google yeni siteleri tarayarak ekler ama yinede kayıt yaptırılmalı.

- Sitenin yapısı xhtml ve css standartlarına uygun bir şekilde hazırlanmalı. Kendi sitemiz için aldığımız linkler ile sitemizde hiç hata olmadığını görebilirsiniz. Yani bu bağlantılar (www.validator.w3.org, www.jigsaw.w3.org) ile sitelerdeki kod hataları göz önüne serilir. Bu hatalar google robotları için önemlidir. Robotlar tamamen kodlar ile tarama yapar, dolayısıyle kodlarda hata varsa kodun içindeki bilgiyi göremeyebilir.

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

- Google HTML şeklindeki sayfaları daha iyi ve hızlı taramaktadır. Çünkü direk sayfanın içeriğini görebilir ve sunucuya bunu daha hızlı ulaştırır.

- Meta tag dediğimiz kodları kullanmak gerekir. Özellikle "title" etiketini yani sayfaların başlığını mutlaka kullanmak gerekir. Bunun yanında "keywords" anahtar kelimeler, "descriptiton" sayfa içeriği gibi etiketleride kullanmak yararlıdır.

- Web sitenizde görselliği artırmak için flash ve animasyonlar az kullanılmalı hatta gerekli değilse hiç kullanılmamalıdır. Google robotları flashları ve resimleri direk okuyamazlar. Bunun için resimlerde mutlaka "alt" etikeki kullanılmalı, yani resime isim verilmeli.

- Başka sitelerin sizi tanıtmasını yani size link (bağlantı) vermesini sağlamak gereklidir.

- Domain (alan adı) google için önemlidir. Sayfalara verilen isimlerde sayfanın içeriğiyle ve başlığıyla birebir olmalıdır.

- Robots.txt dosyasını kullanmak gerekli. Bu dosya ile google robotlarının nereleri tarayacağı veya nereleri tarayamayacağını bildirmiş oluruz.

- Sitenin içeriğinde kesinlikle özgün yazılar olmalı. İnternetteki yazıyı alıp aynen sitenize koyarsanız google tarafından en arka soralara atılmanıza sebep olursunuz. Çünkü o yazı daha önceden google tarafından taranmıştır, sizi de çalıntı bilgi kullandığınız için değerlendirmeye dahi almaz.

Biz de size yardımcı olarak sayılan bu maddeler ile paralel bir şekilde google dostu web sitenizi kuralım...

site logo tasarımıweb sitesi tasarımı
Referanslar
Web Paketi
Talep Formu
İletişim
  KAMPANYA

  Domain, hosting, kurulum, tasarım,   güncelleme, yönetim, yedekleme,
  e-mail... Kısaca herşey dahil  »»»

ÖDEME SONRA

Yapılan tasarımlar hazırlanarak demo olarak müşteriye sunulur. Müşterimiz beğenirse tasarımlar teslim edilir.

KULLANILAN PROGRAMLAR

Dremweaver, illustrator, photosop, flash, fireworks... Web siteleri HTML olarak CSS kullanılarak tasarlanır.